Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality

Příspěvky

Nové promo video naší partnerské SHŠ Vivamus

26. 9. 2015

Prohlédněte si nové promo video naší partnerské skupiny historického šermu Vivamus z královského horního města Jihlavy.

Ve videu je možné spatřit mmj. také záběry z jednotlivých ročníků Vladyckých slavností kněževeských (2013, 2014).

 

Regionální muzeum Horního Pooslaví na nové Rur Art Map pro rok 2015

28. 6. 2015

Právě vychází nová Rur Art Map pro rok 2015. Na nové mapě naleznete mimo jiné také informace k činnosti Regionálního muzea Horního Pooslaví v Kněževsi nad Oslavou.

 

Pozvánka na výstavu k dějinám farnosti v Radostíně nad Oslavou

19. 6. 2015

Dovolujeme si Vás touto cestou srdečně pozvat na výstavu k dějinám farnosti a farního kostela sv. Bartoloměje v Radostíně nad Oslavou, která se uskuteční v budově barokní fary v Radostíně ve dnech 20. - 21. 6. 2015, a to v rámci výročí 650 let první písemné zmínky o městečku Radostíně. V rámci výstavy bude možné zhlédnout Bohoslužebné náčiní či třeba původní radostínské historické kasule s aliančním znakem Liechtenstein - Lobkowitz. Za shlédnutí stojí také původní barokní prapory radostínských cechů či menší galerie portrétů.

Výstavu připravilo Regionální muzeum Horního Pooslaví Kněževes nad Oslavou ve spolupráci s Římskokatolickou farností Radostín nad Oslavou a Obcí Radostín nad Oslavou. V rámci oslav bude také možno zakoupit novou publikaci o dějinách městečka, kterou pro obec zpracoval historik Jaroslav Sadílek.

 

K novým nálezům na kněževeské tvrzi

17. 6. 2015

 

Co přinesl dílčí zjišťovací archeologický výzkum tvrze?

20. 5. 2015

Výzkum v objektu byl proveden Ústavem archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovi univerzity (dále jen ÚAM FF MU) po písemné dohodě s majitelem muzea v souvislosti s rekonstrukčními pracemi v některých částech objektu – konkrétně šlo o místnost sloužící naposledy jako komunikační prostor do sklepa s vloženou betonovou koupelnou, kde mělo vzniknout schodiště. Dohodnuto bylo snížení terénu v místnosti na úroveň potřebnou pro vložení schodiště, situace byla průběžně konzultována s majitelem objektu. Cílem výzkumu bylo zjištění archeologických situací nacházejících se uvnitř objektu a jejich datování, dále získání nálezů pro vznikající muzeum.
Terénní část výzkumu probíhala od 7. července do 3. října 2013. Zpracování nálezů probíhalo postupně od jara 2014, nálezová zpráva vznikla v prosinci 2014 a lednu 2015.

 

Na kněževeský zámek se vrátil původní zvon.

20. 3. 2015

Kněževes/Netín - po téměř 170 letech se na kněževeský lovecký zámek vrátil původní zvon. Ten byl do roku 1848 umístěn ve věžičce na mansardové střeše zdejšího šlechtického sídla.

 

Kněževeská tvrz byla obdarována nevšedním dárkem.

28. 12. 2014

Kněževes nad Oslavou/Praha/Jihlava - Interiéry kněževeské tvrze, jejichž citlivá obnova by měla vyvrcholit na jaře příštího roku, byly o letošním adventu obdarovány nevšedním vánočním dárkem. Díky finančnímu daru bylo možné zadat výrobu první repliky historického svítidla, které bude po dokončení stavební prací umístěno v obytné místnosti v prvním patře paláce kněževeské tvrze. 

 

Účastnili jsme se veletrhu památkové péče Denkmal 2014 v Lipsku.

4. 12. 2014

 

Na kněževeské tvrzi probíhají práce na obnově interiérů nejstarší části objektu.

2. 10. 2014

V interiérech paláce kněževeské tvrze běží naplno práce na letošní etapě stavební obnovy. Předmětem letošní etapy je zejména oprava staticky poškozeného zdiva a obnova omítek, která je z části řešena restaurátorsko-konzervátorským způsobem. Řešena je výroba nových oken i dveří a jsou realizovány nové rozvody sítí.

 

Kněževeská tvrz zažila druhý ročník vladyckých slavností.

21. 7. 2014

V sobotu 19. července 2014 se uskutečnil již druhý ročník ročník kulturně společenské akce plné šermu, vůně střelného prachu, her a dobré nálady s názvem "Vladycké slavnosti kněževeské".