Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality

Příspěvky

Kněževeskou tvrz s rychtou naleznete na nové - ručně malované mapě Žďárska.

7. 6. 2014

Společnost Malované mapy, s.r.o., která se řadu let zabývá výrobou originálních produktů, které mají umožnit lidem vidět svět originálním způsobem a v krásných barvách, zahájila v loňském roce přípravy na tvorbě ručně malované mapy regionu Žďárska. Společnost Malované mapy, s.r.o. na přípravě mapy spolupracovala s desítkami obcí, včetně Kněževsi nad Oslavou.

 

Na kněževeské tvrzi se uskuteční druhý ročník Vladyckých slavností

4. 6. 2014

Dne 19. července 2014 se v areálu tvrze v Kněževsi uskuteční již druhý ročník Vladyckých slavností kněževeských, které budou stejně jako v loňském roce plné divadelních a šermířských vystoupení, hudby a dobrého jídla a pití.

 

Kněževes získala novou kulturní památku - renesanční půlkruhovou kašnu

23. 5. 2014

Obec Kněževes se jako jedna z mála může pochlubit vcelku zajímavým fondem kulturních památek. Jde celkem o pět objektů, které svoji historií a výtvarným pojetím dotváří zástavbu obce - jde o areál středověké tvrze a barokní rychty čp. 3, barokní kapli sv. Floriána a trojici barokních kamenných křížů z roku 1780. Tento soubor památek byl v loňském roce rozšířen o další cennou kulturní památku – renesanční půlkruhovou kašnu pocházející ze zámku ve Stránecké Zhoři. Kašna, kterou se podařilo získat do sbírek muzea, bude po restaurování umístěna k severní obvodové stěně hlavní obytné budovy čp. 3.

 

Proběhlo další jednání směřující ke zřízení muzea.

23. 5. 2014

V pondělí 19. května 2014 se v prostorách římskokatolické fary v Radostíně nad Oslavou uskutečnilo další setkání členů komise, jejímž cílem bylo projednání kroků směřujících k založení muzea v prostorách tvrze v Kněževsi.

 

Nadílka sv. Mikuláše v Kněževsi 2013

6. 12. 2013

V pondělí 9. prosince 2013 v 18:00 navštívil děti v Kněževsi nad Oslavou sv. Mikuláš, který k nám zavítal ze zdejší tvrze. Setkání se uskutečnilo ve společenské místnosti v patře hasičské zbrojnice.

 

Uskutečnil se první společný výlet po památkách.

14. 10. 2013

V neděli 13. října 2013 se uskutečnil historicky první společný poznávací výlet po památkách a historických zajímavostech.

 

Kněževeskou tvrz o víkendu navštíví Spolek pro starou Brtnici

12. 9. 2013

Kněževes - Již tuto sobotu 14. 9. navštíví kněževeskou tvrz členové Spolku pro starou Brtnici, a to v rámci poznávacího zájezdu po památkách knížecí rodiny Collalto na okrese Žďár nad Sázavou.